Новина від 19.10.2015. Робота малого підприємства в умовах кризи

     Кризи в економіці всіх країн світу закономірний процес. Тільки в країнах з великою історією розвитку вільної економіки вони відбуваються періодично. У країнах з молодою і нестійкою вільною економікою ці кризи практично не припиняються і характеризуються різкими підйомами та спадами. При накладенні на вільну економіку залишків адміністративного управління тобто конгломерату вільної економіки і адміністративного управління, економіка не розвивалася так як при вільній, але при кризах руйнувалася швидше й сильніше.

 

     Кризи можуть охоплювати, як окремі держави, групи держав, так і практично всі держави з розвиненою економікою.

 

     Важливою причиною розвитку криз є взаємозв'язок економік держав, без якого, з одного боку, вони не можуть успішно розвиватися, а за виникнення кризи, через такий взаємозв'язок, криза швидко охоплює всі ці держави.

 

     Криза, що почалася в 2008 році і охопила всі країни Європи та Північної Америки, а також багато країн розвиненого далекого Сходу, особливо гостро позначилася на країнах Європи «застиглих» в перехідному періоді від адміністративної економіки до вільної. Найбільший вплив на величину кризи країни надають склад розвитку економіки, ступінь її індустріалізації. При високому ступені індустріалізації, коли одержувана і та, що продається продукція має багато ступенів переробки починаючи від сировини і закінчуючи готовою продукцією, наприклад продукція машинобудування, отриманий і накопичений прибуток за період підйому, дозволяє досить спокійно «м'яко» проходити період кризи. До таких держав належать Німеччина, Франція, Англія, країни Бенілюксу в Європі, США і Канада в Північній Америці.

 

     Важливою причиною збільшення руйнівної дії кризи на економіку країни є ступінь корумпованості. Корупція має бути зарахована до найважчих злочинів проти держави та її народу, бо вона робить державу слабкою, а народ жебраком, що не може забезпечити собі гідне життя, медичне забезпечення, в результаті чого десятки тисяч, а то й мільйони людей країни помирають не маючи можливості вчасно виявити хворобу, а потім і вилікувати її. Зверніть увагу на постійні звернення батьків через телебачення, радіо, пресу з проханням допомогти з грошима на лікування дітей !!! Яких можна врятувати, але держава не може цього зробити, бо у неї немає грошей. Зате в цій країні є «купа» мільйонерів і мільярдерів !!!

 

     Через корупцію, спочатку бюджет недоотримує більшу частину грошей, а пізніше через корупцію він втрачає їх значну частину.

 

     Тому такі країни як Україна, мають усі основні причини загострення кризи: перехідний період від адміністративної до вільної економіки, сировинна база експорту і найбільша в Європі корупція, і знаходяться на дні кризи без великих шансів на швидкий порятунок.

 

     У цих умовах, робота підприємств, а точніше їх виживання, стає надзвичайно складною. Виживають лише ті, хто спирається на напрацьовані багато векторні контакти, свою високу кваліфікацію, авторитет у потенційних замовників, взаємозамінність співробітників, яка дозволяє мінімізувати і оптимізувати кількісний склад фірми, а також на досвід керівництва підприємств і вміння «виважено» ризикувати.