Новина від 13.05.2017. Випробування і оновлення!

     Що робити в умовах багаторічної стагнації економіки України? Здатися склавши руки і розпустивши фахівців відправитися на заслужений спокій або? Або використовувати даний період для пошуку і освоєння нових ринків в Україні, сусідніх країнах і не тільки?

 

     Кризи, які навалилися на Україну одна за одною на протязі більше чверті століття (за винятком 3-5 років відносної стабільності), для ринкової економіки не є новиною, а особливо для країн, які перебувають в перехідному періоді від соціалістичної системи планування при якій весь розвиток країни визначається з єдиного центру, до так званої капіталістичної, при якій держава в процесі економічного життя країни відіграє важливу, але не визначальну роль.

 

     Тут необхідно враховувати безліч факторів, як позитивних, так і негативних, які супроводжують цей процес. Нас в даному випадку цікавлять складності і в першу чергу ті, які ми можемо і зобов'язані вивчити і подолати, якщо хочемо вижити і розвиватися.

 

     Перша проблема кризи – стагнація основних галузей економіки, основною причиною якої є перевиробництво різних видів продукції або падіння купівельної спроможності населення. Але, практично в будь-яких умовах завжди є галузі, які постраждали в меншій мірі або не постраждали взагалі.

 

     Завдання підприємців на своєму рівні контролювати питання обсягів виробництва і кон'юнктуру ринку, а також диверсифікувати свою діяльність.

 

     Важливим є перевірка фірми і її керівництва на виживання в критичних умовах. Уміння всього персоналу вчитися на своїх і чужих помилках. Використовувати кризу для поновлення, підвищення кваліфікації, щоб при перших ознаках його послаблення активно й агресивно почати завойовувати ринок.

 

     Таким чином криза – це і випробування і оновлення!