Новина від 17.10.2013

Дистрибуционный центр со складом книг     За результатами роботи ТОВ «Харківбудніпроект» над реконструкцією, капітальним ремонтом і новим будівництвом церков у видавництві «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» компанії «Bertelsman» вийшла книга «Історія Відновлення та будівництва церков Харківської єпархії» (автор Жван В.Д.). У цій книзі опублікованій з благословення архієпископа Харківського і Богодухівського Онуфрія і присвяченій «Світлій пам'яті митрополита Харківського и Богодухівського Никодима» викладено матеріал про церкви у відновленні яких брало участь ТОВ «Харківбудніпроект». Цей період охоплює понад 15 років і 22-і церкви. Аналізуючи цю роботу, матеріали з виконання робіт, я прийшов до висновку, що в моїх руках знаходиться частина історії нашого міста, області, України, і що цей матеріал необхідно систематизувати і опублікувати.

 

     У цій історії відображена наша праця, праця інших людей, які жили, живуть і будуть жити в нашій країні. І важливо, щоб про це залишився слід не тільки у вигляді відновлених храмів, але і у вигляді прізвищ, імен конкретних учасників, які не шкодували сил і коштів для відновлення і зміцнення духовності нашого народу.

 

     Без відновлення та зміцнення духовності ми не зможемо швидко підняти і економіку України до рівня сучасної європейської країни. Основою відновлення духовності є інститут церкви існуючої вже більше 2000 років. А це наші люди, об'єднані в громади і будівлі у вигляді храмів в яких вони можуть у молитвах звертатися до Бога!

 

     У книзі, з позиції знань автора, більш-менш докладно описані процеси проектування та відновлення церков. У роботі над книгою автору велику допомогу надали священики: отець Олег (селище Коротич), отець Павло (с. Мурафа), отець Олександр (сел. Мала Данилівка) та багато інших.