Що робити? (від 15.11.2016)

     Що робити, якщо в країні криза, яка триває вже 8 років і початку виходу з неї не видно. Можна звичайно, з урахуванням падіння курсу гривні в три рази, отримати доходи в бюджет України в гривнях в три рази і переконувати себе і всіх навколо, що справи йдуть на лад, бюджет зростає. А можна і потрібно шукати способи і шляхи виходу з кризи самостійно і продовжувати працювати, незважаючи на стагнацію економіки України. Тільки такі рішення і дії дадуть результат в подоланні кризи економіки України.

 

 

     Основою виходу з кризи є робота малого і середнього бізнесу, який у нас виживає не завдяки, а всупереч загальній системі роботи можновладців. У всіх на слуху (і газети, і телебачення, і інтернет) подвиги в забезпеченні роботи економіки з боку дутих мільйонерів, мільярдерів, які за дарма, не маючи своєї фінансової бази, зібрали собі основні фонди країни і практично відразу почали вимагати собі преференцій від держави заявляючи на кожному розі, що вони годують країну.

 

     Але майже ніхто не знає, що переважний внесок у наповнення бюджету України роблять малі та середні фірми і фірмочки. Цей внесок, за даними Державної регуляторної служби України, становить 70%! ( «Хто не дасть потонути українській економіці» «Власть денег» №41 стор. 23 за квітень 2016 року) Тобто, малий і середній бізнес в основному утримує державну машину, а також всіх бюджетників: лікарів, викладачів, пенсіонерів (дотуючи останніх) і так далі.

 

     Так що робити цьому бізнесу, щоб вижити в умовах кризи?

 

     Головне, що необхідно в цих умовах, це зберегти колектив. Що важливо з кількох сторін: забезпечення життєздатності фірми; але не менш важливо, це забезпечення виживання співробітників та їх сімей, осередків – основ нашої країни.

 

     Другим важливим напрямком є продовження пошуку нових замовлень в Україні та освоєння нових ринків.

 

     Крім того, необхідно піднімати якість роботи фірми за рахунок впровадження нових способів розробки проектно-кошторисної документації. Застосування методів розробки креслень Allplan (Німеччина), підвищення рівня підготовки фахівців за рахунок різних курсів, прийому на роботу більш кваліфікованих. Важливим є створення фундаменту майбутнього зростання економіки – підготовка молодих фахівців.