Променеве опалення – сьогодення і майбуття (від 26.02.2014)

     Публикация_Лучевое отоплениеМи усі звикли до того, що сонце дає нам життя, і не замислюємося про те, як його тепло доходить до нас через мільярди кілометрів вічного холоду. Увесь секрет такого дива полягає в тому, що інфрачервоне випромінювання, а саме воно дає тепло Землі і усьому живому на ній, має властивість зберігати свою енергію, проходячи через вакуум, і віддавати її твердим тілам, які зустрічаються на його шляху.

 

     У повсякденному житті ми також стикаємося з цим феноменом інфрачервоного випромінювання, коли відчуваємо тепло від предметів, що знаходяться недалеко від нас і мають температуру більш високу, ніж наше тіло, або відчуваємо холод від предметів з нижчою температурою. Тобто інфрачервоне випромінювання передає не лише тепло, але і холод. На цьому принципі ґрунтоване променеве як опалювання, так і охолодження. При цьому, величина передачі тепла або холоду залежить від температури джерел і від способу їх розміщення.

 

     При загальноприйнятому розміщенні цих джерел на стіні, 85% цієї енергії у вигляді теплого повітря піднімається вгору, і тільки 15% променевої енергії поширюється по горизонталі, нагріваючи предмети і людей. Саме цю частину тепла ми відчуваємо, знаходячись біля нагрівальних приладів.

 

     Таким чином, 85% енергії обігріває стелю і, поступово прогріваючи повітря, опускається в зону, де знаходиться людина, і починає обігрівати його, при цьому більшість енергії витрачаються даремно. Особливо великі ці витрати при значній висоті будівель.

 

     Розміщення джерел опалювання з будь-яким носієм тепла, будь то вода, пара, газ, що горить, або прогріті електрикою матеріали, над робочим місцем або на стелі будівлі дозволяє 85% енергії у вигляді інфрачервоного випромінювання направляти вниз не нагріваючи повітря, через яке вони проходять, але нагріваючи предмети і людей. Повітря прогрівається вже від цих нагрітих предметів. При цьому люди почувають себе комфортно.

 

     Ці системи опалювання були розроблені у кінці 80-х років в СРСР в одному з науково дослідницьких інститутів. Проте доопрацювання цього методу опалювання до його широкого виробничого впровадження було виконане в США і країнах Західної Європи.

 

     Сьогодні ці системи опалювання встигли знайти широке застосування у багатьох розвинених країнах. Почалося їх застосування і в Україні.

 

     Основною їх перевагою є висока ефективність, зниження енерговитрат на опалювання приміщень на 40-50% в порівнянні з іншими способами, простота улаштування і експлуатації.

 

     Сьогодні практично усе устаткування, вживане в Україні для цих систем опалювання, завозиться з-за кордону. На вітчизняному ринку сьогодні найширше представлена продукція Європейських лідерів – компаній: "Зендер" (Німеччина), "Фраккаро" (Італія), "Екопан" (Італія) і деяких інших.

 

     Застосування сучасних систем інфрачервоного випромінювання для охолодження стало можливим після вирішення проблеми випадання конденсату, який утворюється із-за різниці температур охолоджувальної поверхні і теплішого повітря охолоджуваного приміщення.

 

     Ці системи вже знайшли своє застосування на таких великих підприємствах міста Харкова як "Хартрон", завод "Радіодеталь", на опалюванні будівель Дарницького депо "Хюндай" в м. Київ і інших об'єктах.

 

     Незважаючи на незначне дорожчання систем опалювання і охолодження на стадії реалізації, в результаті їх високої ефективності на стадії експлуатації вони окупаються за півроку – рік, і усі подальші роки експлуатації щорічно приносять замовникові велику економічну вигоду. Крім того, їх застосування дозволяє поліпшити мікроклімат в приміщенні, що обігрівається, що особливо важливо в медичній промисловості, виробництві приладів з високою точністю.

 

     Нині наша організація почала застосування цих систем опалювання і охолодження в проектах, що розроблялися.

 

     Крім того, ми спільно з нашими компаньйонами поставляємо ці системи опалювання і охолодження для продажу усім зацікавленим організаціям і приватним особам. При цьому, ми допоможемо підібрати необхідне устаткування, поставити його споживачеві, виконати монтаж і наладку, а також робити, за бажанням замовника, його технічне обслуговування.

 

     Запрошуємо усіх, хто уміє рахувати гроші і жити в комфорті, до співпраці.