ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ БУДИНКІВ (частина 2)

В Україні держава, нарешті, прийняла на законодавчому рівні закони про забезпечення енергозбереження. На основі даного закону, вимоги до забезпечення енергозбереження дійшли і до забудовників. Сьогодні Проектно-кошторисна документація не пройде експертизу, якщо проект будівлі не відповідає вимогам енергозбереження. Поза даним законом, залишилися будівлі, що відносяться до категорії СС1, на які не потрібно розробляти Проектно-кошторисну документацію, а це, практично, всі приватні будинки та ще не мало будівель. Тут все залишено на відкуп забудовнику, який повинен сам прийняти рішення, який будинок йому зводити.

Аналіз досліджень з даної проблеми. Таким чином, в Україні забудовник, якщо не враховувати те, що він може отримати пільговий кредит на вирішення питань підвищення енергоефективності будинку, в усьому іншому повинен розраховувати тільки на свої кошти.

Аналіз результатів обстеження енергоефективності будівель виконаних фірмою ТОВ «Харківбудндпроект» за останні п’ять років дає можливість встановити енерговитрати окремих частин будинків. При цьому, енерговитрати залежать від конструктивних рішень будинків, матеріалів конструкцій, товщини (стін, цоколю та фундаментів) їх площі, конструкцій та матеріалів покрівлі, площі скління та інше, а також від енергоефективності самих вікон, дверей. Наприклад, вікна та двері із деревини 70 – 80 років 20 сторіччя чи енергоефективні вікна 21 століття.

Якщо прийняти загальні енерговитрати за 100%, то енерговитрати окремих частин будинку складають:

вікна 17 – 38%;

двері 8 – 15%;

стіни 10 – 36%

цоколь 2 – 6%

фундаменти 1 – 1.5%

покрівля 17 – 24%