Підвищення енергоефективності будинків

Для будинків із похилими покрівлями та мансардними приміщеннями під ними, важливим є для підвищення енергоефективності таких будинків вирішення проблем, зменшення витрат енергії на охолодження мансардних приміщень влітку та збереження тепла взимку.

Аналіз результатів обстеження енергоефективності будівель виконаних фірмою ТОВ «Харківбудніпроект» за останні п’ять років дає можливість встановити енерговитрати окремих частин будинків. При цьому, енерговитрати залежать від конструктивних рішень будинків, матеріалів конструкцій, товщини стін, цоколю та фундаментів, їх площі, конструкцій та матеріалів покрівлі, площі скління та інше, а також від енергоефективності самих вікон, дверей.

Відомо, що покрівлі, в залежності від нахилу, є двох основних типів: плоскі та похилі. В свою чергу, будинки з похилими покрівлями можуть мати тепле мансардне приміщення або не мати. З точки зору ефективності використання підпокрівельного простору у будинках із похилими покрівлями, необхідно влаштовувати мансардні приміщення, які використовуються господарями, як житлові.

За використання мансардних приміщень під житло, виникає питання зменшення енерговитрат що складаються із охолодження цих приміщень влітку та обігрів в зимовий час.

Ми знаємо, що вітер дозволяє знизити нагрівання предметів (охолодити їх) влітку та збільшити охолодження взимку.

Зменьшення нагріву мансардних приміщень влітку та зменшення їх охолодження взимку дозволяє на третину зменшити витрати на роботу кондиціонерів влітку та системи опалення взимку.