Авторський нагляд

     Після розробки проектно-кошторисної документації на будівлю та її узгодження у відповідних інстанціях приходить черга виконання будівельно-монтажних робіт. Незалежно від того, реалізовується проект заводу, офісу чи проект заміського будинку, в процесі проведення будівельних робіт необхідно здійснювати авторський нагляд за їх виконанням.

Авторский надзор     Авторський нагляд здійснюється представниками проектної організації (авторами проекту) для того, щоб контролювати дотримання вимог проектної документації в процесі виконання будівельних робіт. Таким чином, дизайн-ідея буде збережена, і всі розділи будуть виконані не тільки у відповідності з будівельними нормами, а й у повній відповідності один з одним. Інакше кажучи, всі роботи, передбачені в розробленій проектній документації, повинні бути реалізовані в повній відповідності з кресленнями. Це необхідно для того, щоб по завершенню робіт замовник отримав будівлю із заздалегідь узгодженими показниками, витриманими технологічними, будівельними та архітектурними рішеннями, і в подальшому це враховується при введенні об’єкта в експлуатацію.

     Авторський нагляд виконується протягом всього періоду будівництва (реконструкції, капремонту). Автор проекту (головний архітектор проекту) здійснює планові відвідування об’єкта, в процесі яких можуть уточнюватися деякі деталі проекту, і заповнює Журнал авторського нагляду за будівництвом, куди вносяться всі зауваження, виявлені в ході виконання робіт. Надалі ці зауваження мають бути усунені та приведені у повну відповідність з проектом. Також автор проекту відповідає на запитання підрядника та інших юридичних осіб по проектній документації у разі їх виникнення. Нагляд за реалізацією різних розділів проекту здійснюється не тільки головним архітектором, але і безпосередньо розробниками цих розділів, наприклад, фахівцями з проектування мереж.

     Авторський нагляд є важливим при реалізації будь-якого проекту, навіть якщо це – невеликий проект заміського будинку, і тим більш важливим є авторський нагляд в будівництві при реалізації проекту заводу, де в процесі виконання будівельно-монтажних робіт доводиться пов’язувати всі розділи проекту з найскладнішими технологічними рішеннями.

     При здійсненні проектною організацією авторського нагляду якість виконання підрядниками будівельних робіт зростає, що в свою чергу забезпечує високий рівень надійності та функціональності будівлі, збільшує термін її служби, і спрощує процес введення об’єкта в експлуатацію.