Історія

     Фірма «Харківбудніпроект» була заснована 20 вересня 1989 року в першій хвилі створення в Україні, так званих, малих підприємств (МП).

 

     У цей час у Харківській області планувалася розробка проектів будівництва кількох масштабних об’єктів, у тому числі і розробка проекту будівництва селища Вільча для переселенців з Чорнобильської зони відчуження.

 

     Засновниками МП «Харківбудніпроект» були дві фізичні особи, в тому числі, Жван В.Д., а також Харківський Облвиконком. МП «Харківбудніпроект» входило в об’єднання малих підприємств. «Державні мужі» планували, що створені МП виконуватимуть держзамовлення з розробки проектів будівництва селища Вільча, інших селищ, які складаються з невеликих житлових і громадських будівель.

 

     Через 2-3 роки Києвом було прийнято рішення, що МП мають бути незалежними від держави, і тому держструктури були виведені зі складу засновників, і МП «Харківбудніпроект» почало самостійне життя.

 

     Враховуючи, що засновники були співробітниками Харківського інженерно-будівельного інституту (його доцентами) і займалися оцінкою технічного стану будівель і споруд на об’єктах міста Харкова, інших міст України та країн колишнього СРСР, першими роботами МП стала оцінка технічного стану будівель та споруд, в першу чергу, підприємств м. Харкова («Харківського підшипникового заводу» тощо).

 

     Пізніше зі збільшенням досвіду, ми розширили сферу діяльності компанії, почавши розробку проектів будівництва і, в першу чергу, розробку конструктивних рішень.

 

     Розробка конструктивних рішень будівель і споруд велася із залізобетону, металу, а пізніше і з цегли та деревини.

 

     Наступним кроком стала розробка архітектурно-будівельної частини проекту, тобто включення також розділу «Архітектура», а пізніше виконання комплексних проектів у відповідності з технічними умовами України.

 

     За роки роботи ТОВ «Харківбудніпроект» пройшло серйозний шлях розвитку, успішно подолало кризи 1994, 1998 років. І сьогодні в умовах нової кризи продовжує успішно працювати.

 

     З урахуванням того, що технічні норми України за останні роки кілька разів змінювалися, співробітникам ТОВ «Харківбудніпроект» доводиться постійно перебувати не тільки в процесі проектування, але і навчання.

 

     Наша компанія укомплектована висококваліфікованими фахівцями, що поєднують зважений і обережний досвід, і енергійну молодість.

 

     У компанії зібрано сучасне електронне устаткування для виробництва оцінки технічного стану будівель і споруд неруйнівними методами.

 

     Всі комп’ютери оснащені сучасними ліцензійними програмами для проектування.

 

     ТОВ «Харківбудніпроект» стало справжнім сучасним проектним інститутом Харкова, і є повноправним членом Асоціації проектних організацій України. Своєю роботою ми завоювали повагу не тільки в Україні, але і в Росії, Швейцарії, Німеччині, США, Австрії, Південній Кореї та інших країнах.

 

     Наша організація отримала і регулярно підтверджує сертифікат ISO 9001:2008.